Ovacık Köyü Geleneksel İftar Yemeği Yapıldı

Ovacık Köyü Geleneksel İftar Yemeği Yapıldı

20 Ağustos 2011 tarihinde Ovacık köy meydanında hazırlanan iftar yemeğine Şile Belediyesinden yetkililer, birçok parti ilçe başkanları, temsilcileri, komşu köylerden dostlarımız, Ovacık köylülerinin İstanbul’da yaşayan çocukları, torunları gibi çok kalabalık bir misafir gurubu katıldı. OVACIK KÖYÜ  iftar

İlk defa yapılan iftar yemeğinin gerçekleşmesinde en çok köyümüzün kadınlarının çabaları, yaptıkları geleneksel böreklerin, köy ekmeklerinin tadı görülmeye değerdi. Bu hazırlıklar için kadınlarımızın, genç kızlarımızın enerjileri, heyecanları, gelen misafirleri memnun etmenin onlar için ne kadar önemli olduğunu görmek beni çok mutlu etti. Ortak birşeyler yapmak, paylaşmak, başarmak ve takdir edilmek gibi duygular tüm insanları olduğu gibi onların da motivasyonunu arttırıyordu. Bu tip toplu paylaşım gerektiren organizasyonları daha sık yapmayı kararlaştırdık.

Köyümüzün erkeklerinin çabalarını da unutmamak lazım. Onlarda tüm hazırlıkların yapılması, ses düzeni, ışıklandırma ,yemeğin duyurulması, davetliler ile ilgilenmek gibi işleri başarı ile tamamladılar.

Köyümüzün kadınları, genç kızlarımız, erkeklerimiz ve genç erkeklerimizin fedakar çalışmaları ile “Ovacık Köyü 1. Geleneksel İftar’ımız” tüm misafirlerimiz tarafından takdir ile karşılanmıştır.

Nice güzel paylaşımlı organizasyonlarda görüşmek dileği ile ……..

nadinkokciyan

Yorumlar kapalı.