Emet Değirmenci ile Modafen Organik Yaşama Adım Atıyor…

Emet Değirmenci ile Modafen Organik Yaşama Adım Atıyor…

 

Emet Değirmenci, Modafen ailesini “Permakültür Semineri” ile buluşturuyor. Bu faydalı seminer ile çıkacağımız organik yaşam yolculuğunda bir arada olmayı diliyoruz.

Permakültür Nedir?

Permakültür ekolojik ve sürdürülebilir yaşam döngüsünü betimleyen bir terim. Permakültürde bitkiler, hayvanlar, tabiat, barınaklar, insanlar ve toplulukların uyum içinde hayatiyetini sürdürmesi temel gayedir.

Emet Değirmenci Kimdir?

14 yıl İstanbul Teknik Üniversitesinde sismoloji uzmanı olarak çalışan Emet Değirmenci, Avustralya’da 2000 yılında edindiği ekoturizm diplomasına ek olarak 3 permakültür sertifikası aldı ve yerel topluluklara ilişkin deneyimlerini ve aldığı eğitimlerden öğrendiklerini paylaşma yoluna gitti.

Türkiye’de, yerellik, ekolojik restorasyon ve permakültüre yönelik eğitimlere katkı koymasının yanında 2012 yılında Van’da meydana gelen yıkıcı deprem sonrası sismoloji ve permakültür deneyimlerini birleştirerek Türkiye’nin ilk afet sonrası ekolojik restorasyon/permakültür projesine de ön ayak oldu.

Emet Değirmenci, “Kadınlar Ekolojik Dönüşümde” kitabının da editörü ve projesinin geliştiricisidir.

Not: Seminere katılacak olan öğrencilerimiz, 13 Haziran 2013 Perşembe günü Şile Ovacık Köyü gezisi gerçekleştirerek seminerin uygulamalarını yapacaklardır.

Tarih: 12 Haziran 2013 Çarşamba
Saat: 13.00
Yer: Modafen Çekmeköy Kampüsü

*Seminere katılmak isteyen velilerimiz, 0216 641 57 83 numaralı telefonu arayarak danışmaya isimlerini yazdırabilir.

http://www.modafen.com.tr/modafen-organik-yasama-adim-atiyor/

 

Fatma Denizci

Yorumlar kapalı.